Sada doplňků pro vozy Škoda  OCTAVIA

č.v. 333 102, 333 200, 333 210, 333 222

Výrobce:
Fa TOPPLAST, Lázně Libverda 207, 46362 Hejnice, tel. 482 322 550, fax 482 322 825


Technický popis
Doplňky jsou určeny pro vozy Škoda Octavia  a jejich modifikace, vyrobených od 8/2000 (model 2001). Jsou vyrobeny vakuovou technologií  tvarového lisování umělých hmot z materiálu ABS. Tím je  zaručena kvalita výrobku a dlouhá životnost.
Doplňky zlepší estetiku Vašeho vozu. Chrání karoserii proti  mechanickému poškození odletujícími kameny.
Doplňky lze povrchově upravit do barvy vozu.
Odbornou montáž v České republice provádí výrobce.


Návod k montáži
Doporučujeme montáž všech doplňků vyzkoušet „na sucho“ s použitím lepicí pásky. Všechny lepené plochy nejprve řádně očistíme a odmastíme. Po montáži  ponecháme vozidlo v klidu při teplotě +5 až +40°C  po dobu vytvrdnutí  tmelu (24 hodin).


Kryty prahů (č.v. 333102)
Prahy na vozidle řádně očistíme a odmastíme. Na  vnitřní hranu krytu (v místech styku s prahem) naneseme  přiměřenou vrstvu tmelu EGOSILICON 300 OXIM. Kryt  přiložíme na práh a vhodným způsobem zajistíme v poloze. Přední část krytu provrtáme současně s plastovým podběhem a spojíme šroubem F 3.9x13. V zadní části krytu vložíme  příchytku za lem prahu a současně s krytem provrtáme dva  otvory o průměru 3 mm (nepoškodit lem prahu) a spojíme  dvěma šrouby F 3.9x9.5. Přebytečný tmel otřeme.


Lemy blatníků (č.v. 333222)
Montáž předních lemů: nejprve uvolníme šrouby  připevňující plastový podběh ke hraně blatníku. Do prolisu na vnější hraně lemu naneseme vrstvu  tmelu EGOSILIKON 300 OXIM. Lemy přiložíme na okraj  blatníku a příchytky zasuneme pod hlavy uvolněných  šroubů. Postupně u každé příchytky nástavec napružíme  a dotáhneme šroub. Přebytečný tmel otřeme.
Montáž zadních lemů: Do prolisu na vnější hraně lemu a u každé  příchytky naneseme vrstvu tmelu EGOSILIKON 300  OXIM. Nástavce přiložíme na okraj blatníku. Postupně  u každé příchytky napružíme, zahákneme za hranu blatníku  a usadíme. Přebytečný tmel otřeme. Shodně připevníme i díl lemu k zadním dveřím.


Přední spoiler (č.v. 333200)
Na boční díl v místech styku s nárazníkem naneseme vrstvu tmelu EGOSILIKON 300 OXIM, díl usadíme na nárazník a vhodným způsobem zajistíme v poloze. Shodně připevníme i druhý boční díl. Pak přilepíme střední díl k nárazníku i k oběma bočním dílům.


Zadní spoiler (č.v. 333210)
Lepicí páskou připevníme oba boční díly a střední díl.  Přesně usadíme na nárazníku. Odlepíme boční díly a na nárazníku si označíme přesnou polohu středního dílu. Na styčnou plochu středního dílu naneseme vrstvu tmelu EGOSILIKON 300 OXIM, díl usadíme na nárazník a vhodným způsobem zajistíme v poloze. Na obou koncích střední díl svrtáme (Ø 3mm) s nárazníkem  a pojistíme šrouby F 3,9x9,5. Na boční díl v místech styku s nárazníkem a středním dílem naneseme vrstvu tmelu EGOSILIKON 300 OXIM, díl usadíme na nárazník a vhodným způsobem zajistíme v poloze. Shodně připevníme i druhý boční díl. Spoj bočního a středního dílu ve spodní části opět  svrtáme (Ø 3mm) a pojistíme šroubem F 3,9x9,5.


Upozornění
Při vlečení vozidla (nebo vozidlem) dbejte zvýšené opatrnosti .  Při větším úhlu vlečného lana může dojít k poškození spoileru.
V případě poškození výrobku je možný vznik ostrých  hran nebo výčnělků a proto je nutná jeho okamžitá  výměna, nebo demontáž. Rozsah poškození konzultujte  s výrobcem.
Výrobek je shodný s typem schváleným MDSČR  pod číslem  schválení 1657.
             Obsah:   2 ks kryt prahu (P+L)                                                          2  ks příchytka (plastová destička)    
                            2 ks přední lem blatníku (P+L)                                          3  ks spoiler předního nárazníku (levý, střední, pravý díl)
                            2 ks zadní lem blatníku (P+L)                                            3  ks spoiler zadního nárazníku (levý, střední, pravý díl)
                            2 ks zadní lem na dveře (P+L)                                           10 ks šroub F 3,9x9,5


Přejeme Vám spokojenost s výrobky firmy TOPPLAST.